Bestyrelsen

Sejlklubben’ bestyrelse består af en formand, en næstformand, en kasser og en sekretær samt formænd for vores udvalg.

 

  • Hans-Kurt Andersen

    Formand Sejlklubben LynæsBestyrelsen, Junior medlem, Kapsejladsudvalg, Sejlerskoleafløser20 15 95 14H-K1@outlook.dk
  • David Ipsen

    NæstformandBestyrelsen, Sejlsportsliga42 22 17 21
  • Lis Lindegaard

    KassererBestyrelsen29 42 82 09lli@piaster.dk
  • Rune Tang Holbæk

    Sekretær, JuniorinstruktørBestyrelsen, Juniorinstruktør61 65 31 66rune.tang.holbek@gmail.com
  • Tom Winther Hansen

    Klubhusudvalg udvalgsformandBestyrelsen, Klubhusforvalter, Klubhusudvalg51 89 82 94tom.hansen@it.dk
  • Bent Bennedsen

    Bent Bennedsen

    Junior udvalgsformandBestyrelsen, GDPR, Juniorudvalg40 58 65 32junior@lynaes.dk
  • Heidi Ipsen

    Fest & Aktivitet udvalgsformandBestyrelsen, Fest & Aktivitetsudvalg41 29 44 24heidi@schouw-ipsen.dk
  • Jørgen Bøe

    Kajakudvalg udvalgsformandBestyrelsen, Kajakudvalg20 77 87 01joergenboee@gmail.com
  • Susanne Grøn

    Kajakskole udvalgsformandBestyrelsen, Kajakskole, Kajakudvalgsusanne@sleipner10.dk
  • Leif Rygaard

    PR-udvalg udvalgsformandBestyrelsen, PR-udvalg26 14 80 66rygaard@email.dk
  • Knold

    Sejlerskole udvalgsformandBestyrelsen, PR-udvalg, Sejlerskoleafløser, SejlerskoleudvalgMobil 51 24 08 64knold@knolds.dk
  • Berit Christiansen

    Kabysudvalg udvalgsformandBestyrelsen, Kabysudvalget22 18 95 40bwc@mail.dk
  • Frederik Wedel-Heinen

    Kapsejladsudvalget udvalgsformandBestyrelsen, Kapsejladsudvalg23 32 14 20frederik.lte@gmail.com

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Del dette: